Bogate plony dnia otwartego szkoły dla rolników

Śniadanie na trawie, prezentacja sprzętu rolniczego służącego do praktycznej nauki zawodu, pokazy aranżacji ogrodu - to tylko niektóre atrakcje dnia otwartego, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. Skorzystali z niego nie tylko gimnazjaliści z tego miasta i najbliższej okolicy, przyjeżdżały także grupy z innych stron naszego regionu.

Na terenach zielonych przed szkołą rozstawione były stoły, można było poczęstować się sałatkami warzywnymi, kanapkami oraz sałatką kwiatową zrobioną m.in. z mniszka i stokrotek. Można było zobaczyć wszystkie pracownie szkolne, szklarnie oraz internat. Zaprezentowano także uprawę ziół. Dużym zainteresowaniem cieszyła się jagoda kamczacka. To gatunek, którego kwiaty wytrzymują spadek temperatury nawet do minus 7 stopni Celsjusza. Owoce są smaczne, nieco wydłużone, cieszą się u nas coraz większą popularnością – powiedział Marcin Kaca, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Marek Niedbała, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu powiedział, że jest zadowolony z frekwencji na dniu otwartym. Wszystko wskazuje na to, że uda się uruchomić po przerwie klasę technika rolnika.Są dobre prognozy na prowadzenie nowej oferty kształcenia czyli technikum weterynarii. Do sekretariatu szkoły wpłynęły już pierwsze podania uczniów.

Autorzy