Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przesłuchania do Teatru Anty Show

W Jędrzejowie odbyły się pierwsze przesłuchania do Dziecięcego Teatru Piosenki "Anty Show”. To projekt realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych „Pro Persona”. Jak mówi jego pomysłodawca Ireneusz Ślusarczyk - głównym celem jest nagranie płyty z wartościowymi piosenkami, napisanymi specjalnie dla dzieci, które przez nie będą wykonane.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

04.03.2017 20:04

image Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce
Komentarze

Projekt nazwany został przewrotnie „Anty Show”, ponieważ w założeniu ma być całkowitym przeciwieństwem współczesnych, popularnych „talent show”, które stały się komercyjnymi przedsięwzięciami, często nie mającymi nic wspólnego z wrażliwością i wartościami edukacyjnymi.

W pierwszych przesłuchaniach do Dziecięcego Teatru Piosenki "Anty Show" udział wzięło kilkanaścioro dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Swoje możliwości wokalne sprawdzała m.in. 13-letnia Ola ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jędrzejowie. W rozmowie z Radiem Kielce stwierdziła, że bardzo chce wziąć udział w show. Zdaniem jej mamy, taki program, to doskonała okazja, by doskonalić umiejętności Oli.

W przesłuchaniach udział wzięła także 14-letnia Jagoda Chowaniec z Miąsowej. Jak mówiła - kiedyś uczestniczyła w podobnym projekcie i bardzo dobrze go wspomina. Tym razem zgłosiła się, by nauczyć się czegoś nowego i zdobyć kolejne doświadczenia.

Kolejne przesłuchania do „Dziecięcego Teatru Piosenki Anty Show” w Jędrzejowie i Sędziszowie odbędą się pod koniec marca. Udział w nich mogą wziąć dzieci z powiatu jędrzejowskiego w wieku od 5 do 15 lat. Ostatecznie do projektu zakwalifikowanych zostanie 10 dzieci.

Nagranie płyty poprzedzone zostanie warsztatami. Płyta z piosenkami dziecięcymi  ma zostać nagrana w maju, a cały projekt zwieńczy koncert z okazji Dnia Dziecka.

Patronem medialnym Dziecięcego Teatru  Piosenki "Anty Show" jest Polskie Radio Kielce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

muzyka konkurs piosenki RK Jędrzejów
icon-comment

Skomentuj ten wpis