Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Choroba i miłość - premiera "Ostatniej szansy"

Premiera filmu "Ostatnia szansa" odbyła się w kinie jędrzejowskiego Centrum Kultury. To krótkometrażowy obraz, autorstwa jędrzejowianina Kuby Grada absolwenta kierunku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

04.03.2017 12:51

image Premiera filmu Ostatnia Szansa w Jędrzejowie Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce
Komentarze

Film opowiada historię miłości młodych ludzi i choroby, jaką jest białaczka. Został nakręcony, aby szerzyć wiedzę na temat tego schorzenia oraz promować region Ponidzia. Zdjęcia do filmu powstawały w lipcu ub. roku m.in. w Sobkowie, Mokrsku, Motkowicach i w Wygodzie - mówi Kuba Grad, reżyser.

Aktorzy do filmu wybrani zostali podczas castingu, który odbył się w Krakowie. Pochodzą z Warszawy, Rudy Śląskiej, Krakowa i Tarnowa. Scenariusz napisał Krzysztof Sekuła z Tarczyna. Dla Eweliny Suwały grającej główną rolę - Anny chorej na białaczkę - udział w filmie był dużym przeżyciem, ponieważ w ten sposób mogła choć w niewielkim stopniu poczuć, czym jest walka o życie.

Premiera filmu w jędrzejowskim Centrum Kultury zgromadziła pełną widownię. Jak mówili po jego obejrzeniu mieszkańcy Jędrzejowa i powiatu to rzeczywiście obraz, który robi ogromne wrażenie, bo pokazuje, przez jakie stany emocjonalne przechodzi osoba chora na białaczkę. Zwrócili też uwagę na znane im miejsca, w których żyją na co dzień.

Twórcy tego dzieła chcą wysłać go wysłać na festiwale filmowe nie tylko w Polsce, ale również za granicą. - Jeżeli uda nam się wygrać jakieś nagrody, to na pewno przekazane zostaną dla osób zmagających się z białaczką i fundacji Miśka Zdziśka - powiedział Kuba Grad. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

film RK Jędrzejów
icon-comment

Skomentuj ten wpis