Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pomogą "Zrozumieć Franciszka"

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach rozpoczyna się nowy cykl spotkań „Zrozumieć Franciszka". Chodzi o papieża, który od początku swojego pontyfikatu zaskakuje niezwykłą otwartością.

Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz

01.03.2017 16:01

image 22.4.2015 Kielce. W kamienicy przy Planty 9 zorganizowana została wystawa fotografii Żydów polskich pt.„I ciągle widzę ich twarze” Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Jego nauczanie spotyka się jednak z niezrozumieniem, a nawet z kontestacją dlatego Stowarzyszenie postanowiło przygotować cykl spotkań: „Zrozumieć Franciszka”.

- Chcemy zapraszać specjalistów, którzy wczytują się w nauczanie pochodzącego z Argentyny papieża i potrafią wyjaśnić to, co może stanowić trudność dla przeciętnego odbiorcy słyszącego w mediach o kolejnych zaskakujących gestach lub działaniach Franciszka - mówi Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia.

Gościem pierwszego spotkania zatytułowanego „Prorok Czułości Boga” będzie ks. dr Alfred Wierzbicki - teolog i etyk, prof. KUL. Jest on kapłanem archidiecezji lubelskiej, filozofem i poetą oraz członkiem Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem przy Konferencji Episkopatu Polski. Kolejnymi gośćmi comiesięcznych spotkań będą m.in.: bp Krzysztof Zadarko, redaktor Zbigniew Nosowski i ks. Andrzej Luter.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godz. 18.00. przy ul. Planty 7.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis