Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

44 chętnych na przebudowę teatru. Kandydaci nie tylko z Polski

44 firmy chcą opracować koncepcję architektoniczną przebudowy siedziby Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Dziś upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie.

Autor: Marlena Płaska

01.03.2017 15:55

image 12.10.2015 Kielce. Teatr Żeromskiego Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Organizatorzy cieszą się z dużego zainteresowania pracowni architektonicznych. Ich wnioski są teraz weryfikowane pod względem formalnym. Do 11 marca firmy mogą jeszcze uzupełnić braki lub poprawić błędy we wnioskach. Następnie Teatr poinformuje, ile pracowni ostatecznie będzie mogło wziąć udział w konkursie. Na przygotowanie koncepcji architektonicznej pracownie będą miały czas do 3 lipca - informuje Jarosław Milewicz, koordynator ds. inwestycji w Teatrze. Zainteresowanie konkursem jest bardzo duże i to cieszy organizatorów. Poza krajowymi zgłosiła się także jedna pracownia zagraniczna, szwajcarsko-niemiecka.

Pracownie, które wezmą udział w konkursie, będą musiały zaproponować nowoczesne rozwiązania teatralne przy zachowaniu zabytkowych elementów wnętrza XIX-wiecznego budynku. Zmianie musi ulec przede wszystkim przestarzała scena główna -  podkreśla Jarosław Milewicz. W zamian ma powstać nowoczesna scena, z zapadniami i kulisami, dostosowana do obecnych standardów. Umożliwi to wystawianie wielu spektakli, które obecnie nie mogą zaistnieć na kieleckiej scenie.

Kamienica, w której działa teatr pochodzi z XIX wieku i od lat nie przechodziła poważnego remontu ze względu na nieuregulowane sprawy własnościowe.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Żeromskiego RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis