Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Oscary rozdane

W Hollywood odbyła się 89. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli Oscarów. Prowadził ją debiutujący w tej roli komik Jimmy Kimmel. Najlepszym filmem okazał się "Moonlight" w reżyserii Barry`ego Jenkinsa. Ten obraz zdobył także nagrodę Akademii za "najlepszy scenariusz adaptowany".

Autor: Ewa Golińska

27.02.2017 07:18

image Fot. / Internet
Komentarze

Statuetkę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego otrzymał irański dramat "Klient" w reżyserii Asghara Farhadiego. Damien Chazelle otrzymał Oscara dla najlepszego reżysera za film "La La Land". To najmłodszy laureat w tej kategorii w historii amerykańskich nagród filmowych. Jego musical zdobył statuetki także za: najlepsze zdjęcia, scenografię, muzykę i piosenkę. Natomiast grająca główną rolę kobiecą Emma Stone otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki. Casey Affleck zdobył nagrodę w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy" za rolę w filmie "Manchester by the Sea".

Zamieszanie nastąpiło podczas wręczania Oscara dla najlepszego filmu. Najpierw ogłoszono, że nagrodę zdobył film "La la Land". Gdy na scenę weszli wyróżnieni i zaczęli dziękować okazało się, że to pomyłka. Aktor Warren Beatty, który ogłaszał laureata, tłumaczył, że dostał złą kopertę. Jak mówił, otworzył ją i zobaczył nazwisko Emmy Stone nagrodzonej za rolę w filmie La la Land.

Oscara za najlepszy film otrzymał jednak film "Moonlight"

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Oscar film
icon-comment

Skomentuj ten wpis