Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Teatr z Końskich walczy w konkursie TVP!

Spektakl „Siedem grzechów głównych” Teatru Lustro z II LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Końskich został zakwalifikowany do finału IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych Telewizji Polskiej.

22.02.2017 19:03

image Spektakl „Siedem grzechów głównych” Teatru Lustro Fot. / iteatr.tvp.pl
Komentarze

Spektakl ubiega się o miano najlepszego w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne”. Jego "rywale" to: „Hamlet” VII LO w Częstochowie oraz „Almanach pokrzywdzonych (Sceny z Szekspira)” V LO w Toruniu. 

Autorką scenariusza przedstawienia jest Ewa Paszyńska nauczycielka języka polskiego w II LO w Końskich. Od trzynastu lat jest także opiekunem teatru „Lustro”. Do stworzenia scenariusza wykorzystała utwory Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego i Szekspira, którego twórczość była motywem przewodnim tegorocznego przeglądu. Ewa Paszyńska podkreśla, że połączenie tych wszystkich tekstów nie było łatwym zadaniem. Dodaje, że wiele inspiracji podsunęli uczniowie, którzy wystąpili w spektaklu. Zgodnie z regulaminem przeglądu to internauci wybiorą zwycięskie przedstawienie. Glosować można na stronie www.iteatr.tvp.pl do 28 lutego.

W poprzednich edycjach konkursu na podium stanęły już trzy szkolne teatry z naszego województwa. Udało się to gimnazjalistom z Tumlina, uczniom Technikum ZDZ z Kielc i licealistom z Buska-Zdroju.

Magdalena Nowak

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie spektakl Teatr
icon-comment

Skomentuj ten wpis