Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

"Wyklęty" wkrótce w kinach

10 marca w kinach w Polsce będzie można obejrzeć film „Wyklęty”, najnowszy obraz kielczanina Konrada Łęckiego poświęcony historii młodych ludzi działających w organizacji Wolność i Niezawisłość, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni i zmuszeni byli prowadzić partyzancką wojnę z siłami bezpieczeństwa.

Autor: Ryszard Koziej

21.02.2017 14:43

image Fot. / YouTube
Komentarze

To dopiero drugi film w polskiej kinematografii, po „Historii Roja”, poświęcony żołnierzom niezłomnym, jednak jak twierdzi reżyser, zupełnie inny od tamtego obrazu.

Tytułową rolę, inspirowaną losami ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka, gra Wojciech Niemczyk   aktor Teatru imienia Stefana Żeromskiego.

W filmie wystąpi wielu znanych aktorów, takich jak Janusz Chabior, Piotr Cyrwus, Olgierd Łukaszewicz, Leszek Teleszyński czy Marek Siudym.

Większość zdjęć nakręcono w plenerach regionu świętokrzyskiego. Twórcy postanowili przed ogólnopolską premierą pokazać film w Kielcach. 2 marca obraz obejrzą osoby zaangażowane w jego produkcję a 3 marca chętni widzowie. Obie projekcje odbędą się w kinie „Moskwa”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

film Konrad Łęcki Wyklęty
icon-comment

Skomentuj ten wpis