Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Polacy nie gęsi, iż swój język mają

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach odbędą się wykłady, przybliżające trudną składnię i zagadnienia leksykalne, będą też zabawy z językiem. W Starachowicach zorganizowano konkurs promujący poprawną polszczyznę. Test sprawdzający znajomość języka ojczystego napiszą uczniowie liceów i trzecich klas gimnazjów.

Autor: Ewa Golińska

21.02.2017 08:02

image 4.3.2016 Kielce. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Z kolei Biblioteka Gminna w Samsonowie przygotowała turniej wiedzy o języku polskim. Wydarzenie poprowadzi dr Janusz Wróblewski - filolog, językoznawca i autorytet w dziedzinie słowa polskiego. Dwie drużyny: VIP i młodzieży gimnazjalnej zmierzą się w niecodziennych konkurencjach. Zwycięży ten, kto najlepiej przygotuje wypowiedź na temat szkodliwości wczesnego wstawania z łóżka lub opowie jak wygląda dzień powszedni anioła. Przygotowano też kalambury i zabawy językowe.

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego prezydent Andrzej Duda ogłosi tytuł lektury na Narodowe Czytanie 2017. W tym roku Polacy mogli wybrać spośród czterech tytułów. To: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego, "Beniowski" Juliusza Słowackiego i "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Zespół Szkół Ekonomicznych literatura
icon-comment

Skomentuj ten wpis