Drugi SOR w Kielcach

Dzisiaj (poniedziałek) ma rozpocząć działalność drugi w Kielcach Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jak już informowaliśmy, powstanie przy Szpitalu Kieleckim świętego Aleksandra przy ulicy Kościuszki.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, poinformowała, że rozstrzygnięty został konkurs na prowadzenie SOR-u, natomiast oficjalna umowa między NFZ a spółką ArtMedik, która prowadzi Szpital Kielecki, ma zostać podpisana w poniedziałek 20 stycznia.

Rzecznik lecznicy Luiza Buras-Sokół informuje, że pierwsi pacjenci mogą zostać przyjęci już w dniu podpisania umowy. Jak mówi, poza wymaganymi przez ustawę oddziałami, które powinny znajdować się w lecznicy prowadzącej SOR, czyli wewnętrznym, chirurgicznym, intensywnej terapii, a także całodobową diagnostyką, Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Kieleckiego jest także w stanie zaopatrywać urazy ortopedyczne, bo na oddziale chirurgii działa już odcinek urazowo-ortopedyczny.

- Wszystkie pomieszczenia przeznaczone pod działalność SOR-u są już przygotowane, w pełni wyposażone i gotowe na przyjmowanie pacjentów. Kierownikiem szpitalnego oddziału ratunkowego zostanie doktor Katarzyna Krzysztofowicz specjalista chorób wewnętrznych, od czternastu lat pracująca w ratownictwie medycznym - mówi Luiza Buras-Sokół.

Był to już trzeci konkurs ogłoszony przez NFZ w tej sprawie. Jedyny w Kielcach i powiecie kieleckim SOR działający przy lecznicy na Czarnowie jest przeciążony i dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował się ogłosić konkurs na drugą taką jednostkę.

Autorzy