Drugi SOR w Kielcach od poniedziałku

W poniedziałek rozpocznie działalność drugi w Kielcach Szpitalny Odział Ratunkowy. Jak już informowaliśmy - powstanie przy Szpitalu Kieleckim świętego Aleksandra przy ulicy Kościuszki.

Małgorzata Kiebzak dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia poinformowała, że rozstrzygnięty został konkurs na prowadzenie SOR-u, natomiast oficjalna umowa między NFZ, a spółką ArtMedik, która prowadzi Szpital Kielecki zostanie podpisana w poniedziałek 20 stycznia.

Rzecznik lecznicy Luiza Buras- Sokół informuje, że pierwsi pacjenci mogą zostać przyjęci już w dniu podpisania umowy. Jak mówi - poza wymaganymi przez ustawę oddziałami, które powinny znajdować się w lecznicy prowadzącej SOR, czyli: wewnętrznym, chirurgicznym, intensywnej terapii, a także całodobową diagnostyką, Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Kieleckiego jest także w stanie zaopatrywać urazy ortopedyczne, bo na oddziale chirurgii działa już odcinek urazowo- ortopedyczny.

- Wszystkie pomieszczenia przeznaczone pod działalność SOR-u są już przygotowane, w pełni wyposażone i gotowe na przyjmowanie pacjentów. Kierownikiem szpitalnego oddziału ratunkowego zostanie doktor Katarzyna Krzysztofowicz specjalista chorób wewnętrznych, od czternastu lat pracująca w ratownictwie medycznym - mówi Luiza Buras- Sokół.

Był to już trzeci konkurs ogłoszony przez NFZ w tej sprawie. Jedyny w Kielcach i powiecie kieleckim SOR, działający przy lecznicy na Czarnowie jest przeciążony, dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował się ogłosić konkurs na drugą taką jednostkę.

Autorzy