Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piłka nożna: Targi Kielce sponsorem Korony

 4 sierpnia 2011

05.08.2011 10:06

Komentarze

Targi Kielce są nowym sponsorem klubu piłkarskiego Korona. Umowa została podpisana na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Logo, trzeciego co do wielkości centrum wystawienniczego w Europie Środkowo – Wschodniej,  pojawi się na koszularz kieleckich piłkarzy. Umowa obowiązywać  będzie przez najbliższe dwa sezony, ale żadna ze stron nie chciała zdradzić na jaką kwotę opiewa.

– Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach – stwierdził prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.  – To będzie znaczący zastrzyk finansowy, ale nie rozwiąże on wszystkich naszych problemów. W dalszym ciągu otwarte jest okno transferowe i mam nadzieję, że na sprzedaży piłkarzy uda nam się jeszcze zarobić. Wtedy też będziemy mogli powiedzieć o wysokości naszego budżetu – dodał prezes Korony Tomasz Chojnowski.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że z tytułu umowy do budżetu Korony wpłynie 4 miliony złotych – po dwa w każdym sezonie. Finansowanie drużyny piłkarskiej w najmniejszym stopniu nie wpłynie na współpracę z Vive, którego Targi Kielce są sponsorem tytularnym. – Umowa którą podpisaliśmy z tym klubem oczywiście nadal obowiązuje w niezmienionej formie – powiedział Andrzej Mochoń.

Posłuchaj wypowiedzi prezesa Andrzeja Mochonia

Posłuchaj wypowiedzi prezesa Tomasza Chojnowskiego

Rafał Szymczyk
rafal.szymczyk@radio.kielce.pl

3. sierpnia 2011

Targi Kielce będą nowym sponsorem drużyny piłkarskiej Korona Kielce. Podpisanie umowy nastąpi podczas czwartkowej konferencji prasowej, którą zaplanowano na godzinę 13.00.

Targi Kielce – trzeci w Europie Środkowo – Wschodniej ośrodek wystawienniczy – od trzech lat są sponsorem strategicznym piłkarzy ręcznych kieleckiego Vive. Nie są znane szczegóły umowy z Koroną, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że logo Targów Kielce ma znaleźć się na koszulkach kieleckich piłkarzy. Oznaczać to może, że wsparcie finansowe będzie znaczące.

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku, właściciel Korony czyli miasto Kielce, bezskutecznie próbował sprzedać 70 procent akcji klubu. Brak sponsora strategicznego oznaczał kłopoty finansowe i redukcję kosztów. M.in. z tego powodu z Kielcami musiał pożegnać się najlepszy strzelec minionego sezonu Andrzej Niedzielan.

Rafał Szymczyk
rafal.szymczyk@radio.kielce.pl

icon-comment

Skomentuj ten wpis