Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielce przedstawiły pakiet ulg dla przedsiębiorców

Władze Kielc przedstawiły program pomocy dla przedsiębiorców. Ma być wsparciem dla firm, które musiały zawiesić, albo ograniczyć działalność, z powodu zagrożenia koronawirusem.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

25.03.2020 11:44

image   Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce
Komentarze

Pakiet zakłada m.in. ulgi i odroczenia w płatnościach podatków lokalnych, czynszów za wynajem lokali komunalnych i dzierżawę gruntów od miasta. Przedsiębiorcy mogą też zapłacić mniej za odbiór odpadów.

We wszystkich przypadkach, wnioski firm będą rozpatrywane indywidualnie. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o czasowe odroczenie podatku od nieruchomości i środków transportu, rozłożenie płatności na raty i umorzenie odsetek od tych kwot. Firmy będą mogły zmniejszyć, lub czasowo nawet „wyzerować” wysokość stawek za odbiór śmieci. Będzie to zależało od tego, czy zawiesiły, czy ograniczyły działalność.

Oprócz tego, zgodnie z propozycją urzędników ratusza, od 1 kwietnia przez trzy miesiące opłaty za dzierżawę gruntów od miasta zostaną obniżone o 90%. Dotyczy to firm prowadzących działalność m. in. handlową, usługową, przemysłową, czy sportową oraz parkingi. Z kolei czynsze za wynajem lokali, niezależnie od wielkości miejsca, w kwietniu wyniosą 1 zł za miesiąc, a za dwa kolejne miesiące zostaną odroczone.

Nie jest jasne, które z propozycji ulg, prezydent Kielc może wprowadzić natychmiast, a na które zgodę muszą wyrazić radni.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Bogdan Wenta pomoc RK Kielce koronawirus
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

KULTURA ONLINE. Kieleckie pamiątki z Mount Everest

KULTURA ONLINE. Kieleckie pamiątki z Mount Everest

Koronawirus. Selfie i dane z GPS, czyli aplikacja do domowej kwarantanny

Koronawirus. Selfie i dane z GPS, czyli aplikacja do domowej kwarantanny

Akcja #zostanwdomu to nie puste hasło. Kielce opustoszały

Akcja #zostanwdomu to nie puste hasło. Kielce opustoszały