teraz
na antenie

close

Rywale za mocni. KSZO czwarty w Pucharze Polski

Czwarte miejsce zajęli w Final Four Pucharu Polski piłkarze wodni KSZO Ostrowiec. Na pływalni w Łodzi „pomarańczowo-czarni” przegrali w półfinale z gospodarzami, aktualnymi mistrzami Polski, miejscowym ŁSTW 4:17 (3:3, 1:2, 0:6, 0:6). Natomiast w spotkaniu o trzecią lokatę ulegli Alfie Gorzów Wielkopolski 8:16 (3:5, 2:5, 2:2, 1:4).

Autor: Jakub Rożek

16.02.2020 13:54

image Piłkarze wodni KSZO Ostrowiec Fot. / facebook.com/kszo.ostrowiec
Komentarze

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny KSZO w tym turnieju był Maksymilian Krakowiak, który zdobył 7 bramek.

- Było wiadomo że jedziemy tam zmierzyć z trudnymi, bardziej doświadczonymi rywalami i nie byliśmy w roli faworytów. Myślę że te mecze, mimo porażek, zaprocentują w przyszłości lepszą grą naszej młodej drużyny. Sam nasz udział w finałowej czwórce Pucharu Polski jest już wielkim sukcesem - powiedział w rozmowie z Radiem Kielce waterpolista KSZO Aleksander Ozga.

Puchar Polski zdobyli piłkarze wodni WTS Polonii Bytom, którzy w wielkim finale, dość niespodziewanie pokonali ŁSTW Łódź 13:6 (1:1, 5:1, 3:3, 4:1).

KSZO zagrał w składzie: Krawczyk, Kośka, Skaliński – Krakowiak, Ozga, Kochański, Szląszkiewicz, Nabrzuchowski, Walesic, Bartosik, Kotaś, Nochelski, Rasiński.

Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.