Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO OPOLE. Nowy etap przebudowy nyskiego śródmieścia. Od poniedziałku nie przejedziemy ulicą Kolejową

Od poniedziałku (17.02) kierowców czekają kolejne zmiany organizacji ruchu w centrum Nysy. Tym razem, drogowcy zamkną dla samochodów ulicę Kolejową, która przez najbliższe miesiące będzie modernizowana.

16.02.2020 11:00
Źródło: Radio Opole

image Fot. / Radio Opole
Komentarze

Rozpoczęcie kolejnego etapu remontu centrum jest możliwe dzięki zakończeniu zasadniczej części prac na ulicy Celnej. Wykonawca będzie mógł skupić się teraz na ostatnim etapie robót. Jak zapowiada architekt miejski Roman Jabłoński, zastosowane na Kolejowej rozwiązania będą różnić się od tych, które można oglądać na pozostałej części śródmieścia.

- Ulica Kolejowa będzie wykonana w nawierzchni asfaltowej o wysokim standardzie. Jest przewidziany buspas, a także lewoskręt od galerii handlowej, jak również prawoskręt od strony ronda, również do galerii - wskazuje.

Ponadto, wzdłuż ulicy pojawi się około 30 nowych drzew - kasztanowców.

Na razie przejezdne będzie rondo łączące Kolejową, Parkową, Wrocławską i Chodowieckiego. Na czas remontu, ze zmianami muszą liczyć się pasażerowie komunikacji miejskiej. Ta swój przystanek przeniesie na ulicę Piastowską, przed budynek starostwa.

Przypomnijmy, że to nie jedyne utrudnienia w ruchu drogowym w Nysie. Nadal nieprzejezdny jest fragment rynku, gdzie obecnie trwa układanie nowej nawierzchni. Według zapewnień magistratu, prace te potrwają do końca marca, natomiast przebudowa ulicy Kolejowej powinna zakończyć się we wrześniu.

icon-comment

Skomentuj ten wpis